Wiara

Zainteresowania, komputery, wifony, kucowanie, geimu, animu, polityczka, psychologia, religia.

W co wierzysz

Ateista/Agnostyk - nie wiadomo czy Bóg istnieje, czy nie, tak jak nie wiadomo czy istnieją kosmici, niewidzialne jednorożce, nie wiadomo czy nie żyjemy w matrixie itd. więc zgodnie z zasadą by nie mnożyć bytów ponad miarę zakładam, że nie istnieją i Boga też raczej nie ma, jesteśmy materią, która powstała w wyniku Wielkiego Wybuchu, a potem tak się ciekawie ukształtowała, że uzyskała świadomość na drodze ewolucji
3
75%
NewAge - staram się wierzyć we wszystko co dziwne o czym usłyszę, przeczytam, próbuję łączyć wiarę w Jezusa z wiarą w UFO, reinkarnację, magię, astrologię, bioenergoterapię itd. przeciwieństwo pierwszej opcji, wierzę we wszystko nawet jeśli wierzenia są sprzeczne to staram się je jakoś połączyć albo znaleźć coś wspólnego, doszukuję się sensu i znaczenia metafizycznego w wielu rzeczach, wierzę w duszę, aury i paranormalne zjawiska jak jasnowidzenie
0
Brak głosów
Chrześcijanin Katolik - Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.
1
25%
Inna uznawana religia np. muzułmanin, judaista, buddysta itd. - podobnie jak w przedostatniej opcji wyznaję konkretną religię, ale jestem z mniejszości religijnej tzn. nie przynależę do Kościoła Katolickiego, ale do innej wspólnoty np. jestem muzułmaninem i gorącym zwolennikiem prawa szariatu i Państwa Islamskiego i uważam, że nie ma Boga nad Allaha, a Mahomet był jego Prorokiem, a ci co nie uznają Koranu powinni zdechnąć jak psy, lub też jestem Żydem i gardzę gojami i cieszy mnie gdy goje harują jak niewolnicy w naszych żydowskich korporacjach, wspaniale że goje klęczą i modlą się do Żyda, to piękny symbol ich poddaństwa choć oni wierzą że są wolni, nie są Narodem Wybranym i mają nam służyć tego chce Jahwe
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 99
Rejestracja: ndz 14 sty 2018, 12:10
Wielka piątka: rcuei
MBTI: INTP
Socjonika: INTp (ILI)
Enneagram: 5w4
Płeć:
Kontakt:

Wiara

Post autor: Agon » pn 15 sty 2018, 22:02

W co wierzycie przegrywy? Czy wyznajecie, że Bóg istnieje, a jeśli tak to jaki On jest?

Ateista/Agnostyk here, nie wiem czy Bóg istnieje, więc zakład…login to view the rest of this post

This topic has 7 replies

You must be a registered member and logged in to view the replies in this topic.


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ